Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25th Ji.hlava International Documentary Film Festival

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspiration Forum

Ji.hlava online

Denní program | Archiv
Daily Program | Archive

Archiv Q&A

Denní program / Daily program / 2. 10.
Denní program / Daily program / 1. 10.
● Denní program / Daily program / 31. 10.
● Denní program / Daily program / 30. 10.
Denní program / Daily program / 29. 10.
Denní program / Daily program / 28. 10.
Denní program / Daily program / 27. 10.

---

Denní program / Daily program / 2. 10.

Q&A / via ZOOM

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A Čas je / Time is / Zaur Kourazov (eng)
14:30 Q&A Nahnutý člověk / A Man Leaning / Marie-Violaine Brincard, Olivier Dury (cze)
15:00 Q&A Nagastyle / Nagnath Kharat (eng)
15:30 Q&A Veselé Vánoce, I-wu / Merry Christmas, Yiwu / Mladen Kovačević (eng)
16:00 Q&A Nadzemí / Overland / Elisabeth Haviland James, Revere La Noue (eng)
16:30 Q&A Uprchlíci jsou tu vítáni / Refugees Are Welcome Here / Tomáš Rafa (cze)
19:00 Q&A Lotyšští kojoti / Latvian Coyote / Ivars Zviedris (eng)

Inspirační fórum / Inspiration Forum

18.30–19.30 | TIME OUT | Kultura za všechny prachy | Culture for All the Money | STREAM CZ | STREAM EN
20.30–21.30 | ZEMĚ DÍLO | AGRI-CULTURE | Česká půda v bodě nula | Zero Ground | STREAM CZ | STREAM EN

---

Denní program / Daily program / 1. 10.

Studio Maják

9:00 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids (czech only)
12:00 Rozhovor s režisérem filmu Olympiáda v Sanggyedong
12:30 Ji.hlava English with Will Tizard (eng only)
– Presentation of the Festival catalogue
– Industry Interview
– Introduction of the Testimony section
– Interview with the director of the film The Last Image (Between the Seas)
– Interview with the curator of the section Black Cinema Matters
14:00 Offscreen – hudba v karanténě
– Petr Válek v továrně: Music for Ji.Hlava
– Ivan Palacký / Lee Patterson: Karanténní duet Brno/Manchester
– Prima sezóna 2021. Jak dál s hudbou v pandemii?
– Petr Válek v kuchyni: Music for Ji.hlava
14:40 Work in Progress – Milan Kundera: Od žertu k bezvýznamnosti
15:35 Rozhovor s režisérkou První most (Souhvězdí)
16:20
– Debata k filmu Miri Fajta (Česká radost)
– Debata k filmu Večný Jožo (Česká radost)
17:40
– Prezentace kurátora Fascinace: Zahrada
– Prezentace kurátora FAMU uvádí
18:30 Inspirační fórum: NÁBO-ŽENSTVÍ – Místo v lavici
19:35 Debata s režisérem filmu Vágní terén (Opus Bonum)
20:10
– Debata k sekcii My Street Films
– Tereza Swadoschová, Jana Návratová, Petra Pospěchová: Co nás čeká v Inspiračním fóru
21:10 Ukončení studia Maják

Q&A

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A První most / The First Bridge / Laila Pakalnina (eng)
14:30 Q&A Věčný Jožo / Eternal Jožo / Jan Gogola (cze)
15:00 Q&A Zaho Zay / Georg Tiller, Maéva Ranaïvojaona (eng)
15:30 Q&A Drama dívky / Drama Girl / Vincent Boy Kars
16:00 Q&A Stěna stínů / The Wall of Shadows / Monika Braid (eng)
16:30 Q&A Poslední Obraz / The Last Image / Zdesar Judith (eng)
17:00 Q&A Gevarova země / Gevar's Land / Qutaiba Barhamji (eng)
17:30 Q&A Jochen / Daniel Fill (eng)
18:00 Q&A Bílá na bílé / White on white / Viera Čakányová (cze)
18:30 Q&A Pouť Krkonošská / Pilgrimage to the Mountains / Karel Čtveráček, Jiří Zemánek (cze)
19:00 Q&A Miri Fajta / Petr Kačírek, Martin Chlup, Jan Hubáček, protagonista Robin (cze)
19:30 Q&A RES CREATA – Lidé a jiná zvířata / RES CREATA - Humans and Other Animals / Allessandro Cattaneo (eng)
20:00 Q&A Sounáležitost / Belonging / Tea Lukač (eng)
20:30 Q&A Vágní terén / Terrain Vague / Edward Kihn (eng)
21:00 Q&A Nedobytní / Bulletproof / Todd Chandler (eng)

Inspirační fórum

18.30–19.30 | NÁBO-ŽENSTVÍ | WOMEN AND RELIGION | Místo v lavici | Equality in the Pews | STREAM CZ ▶ | STREAM EN ▶
20.30–21.30 | GPS NA KŘIŽOVATCE | GPS AT THE CROSSROADS | Vnitřní kompas | Inner Compass | STREAM CZ ▶ | STREAM EN ▶

Ji.hlava dětem | Jihlava for Kids (czech only) | STREAM

9:20 Rozcvička se Sokolem v DIODu
9:40 Představení denního spolumoderátora - Pavla Paseková
10:10 Po-hádka o vnitřní navigaci
11:10 V režii spolumoderátora
11:50 Rozloučení s festivalem

---

Denní program / Daily program / 31. 10.

Studio Maják

9:00 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids (czech only)
12:30 Ji.hlava English with Will Tizard (eng only)
– Industry Interview – Conference Fascinations
– Introduction of Between the Seas section + Between the Seas Student
– Interview with the director of the film Journey Around the Home in 60 Days (Between the Seas)
– Interview with the director of the film The Dilemma of Desire
– Interview with the director of the film Mapping Lessons (Opus Bonum)
14:00 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids (czech only)
15:00 (czech only)
– Debata k filmu Bílá na bílé (Česká radost, Opus Bonus)
– Prezentace kurátora Fascinace: Exprmntl.cz 2.blok
– Rozhovor s režisérem k filmu Útočiště (Svědectví)
16:25 (czech only)
– Pavel Klusák: Co nás čeká v Offscreenu
– Debata k filmu Pouť krkonošská
– Marie Kordovská, Filip Remunda, Ivo Bystřičan: Co nás čeká v Inspiračním fóru
17:40 (czech only)
– VOX POPULI
– Retro Ji.hlava
– Rozhovor s šéfredaktorkou magazínu Dok.revue a představení festivalového katalogu
18:30 (czech only)
– Offscreen – Petr Válek doma: Music for Ji.hlava
– Offscreen – Amelie Siba: Songs for Ji.hlava
19:10 (czech only)
– Inspirační fórum – TIME OUT: Vnitřní světy
20:00 SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CEN (cz, eng)
21:30 Rozhovor s vítězi 24. MFDF Ji.hlava
22:00 Rozhovor k filmu Nedobytní (Souhvězdí)

Q&A / via ZOOM

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A Antigona - Jak se opovažujeme? / Antigone - How Dare We! / Jani Sever (eng)
14:30 Q&A Cesta kolem domova za 60 dní / Journey around the home in 60 Days / Alexandru Solomon, Alina Manolache, Andra Tarara, Laura Pop, Teona Galgotiu, Vlad Petri, David Schwartz (eng)
15:00 Q&A Vlci na hranicích / Wolves at the Borders / Martin Páv, Zuzana Kučerová, Lenka Štíhlová, Tomáš Havrlant (cze)
15:30 Q&A Interregnum / César Souto Vilanova, Fernando Gómez-Luna (cze)
16:00 Q&A s Andreou Slovákovou / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s vybranými tvůrci. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the selected filmmakers.
16:00 Tenkrát / Once Upon a Time / Ji Yoon Park (eng)
16:20 Ďábel měl jiné plány (2. akt) / The Devil Had Other Plans (Act II) / Guli Silberstein (eng)
16:40 Zůstane to mezi náma, řekl / Nobody needs to know about this, he said / Ester Grohová (eng)
17:00 To jsem já / It's me / Tomáš Svoboda (eng)
16:30 Q&A Útočiště / Sanctuary / Alvaro Longoria (eng)
17:30 Q&A Lekce mapování / Mapping Lessons / Philip Rizk (eng)
18:00 Q&A Metamorfóza ptáků / The Metamorphosis of Birds / Catarina Vasconcelos (eng)
18:30 Q&A Jsme epicentry zemětřesení / We Are Epicenters of the Earthquake / Tomáš Hlaváček, Radek Štěpánek (cze)
19:00 Q&A Firemní odpovědnost / Corporate Accountability / Jonathan Perel (eng)

Inspirační fórum | Inspiration Forum

19.10–20.00 | TIME OUT | Vnitřní světy | Inner Worlds | STREAM CZ ▶ | STREAM EN ▶

Ji.hlava dětem | Jihlava for Kids (czech only) | STREAM

9:20 Rozcvička se Sokolem v DIODu
9:40 Představení denního spolumoderátora - Nikon - Filip Barták
10:10 Po-hádka o neviditelných technologiích
11:20 Nikon: novinky - bezzrcadlovky
14:00 Nikon: Jak začít s fotografováním?
15:20 Nikon: Základy ovládání fotoaparátu
16:30 Seriál MFDF Ji.hlava se představuje: Jarmila Outratová - Industry
17:00 V režii spolumoderátora - Nikon
17:30 Čtení na pěkný večer

---

Denní program / Daily program / 30. 10.

Studio Maják

9:00 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids (czech only)
12:30 Ji.hlava English with Will Tizard (english only)
– Industry Interview – Emerging Producers with Irena Taskovski
– Introduction of Short Joy section
– Debate about Alchemical Furnace
– Interview with film director of Me and the Cult Leader (Constellations)
– Debate with Roberto Minervini
14:00 Ji.hlava dětem / Jihlava for Kids (czech only)
15:00 (czech only)
– Debata k filmu Jsme epicentry zemětřesení (Mezi moři – studentská soutěž)
– Prezentace kurátora Fascinace: Jan Jedlička + Lumír Hladík
– Prezentace kurátora Reality TV
– Debata k Reality TV: Neboli
– Debata k Reality TV: Extrémní starosta
17:05 (czech only)
– Pavel Klusák: Co nás čeká v Offscreenu
– Tereza Swadoschová: Co nás čeká v Inspiračním fóru
18:30 Inspirační fórum – COOL AFRIKA: Za Afriku chladnější (czech only)
19:40 (czech only)
– Offscreen – Michal Rataj, Ivan Boreš, Jan Trojan & VJ AEOE
– Offscreen – Veronika Svobodová & AEOE
20:40 (czech only)
– Prezentace kurátora Průhledná bytost: Albert Kahn
– Debata k filmu Vlci na hranicích
– Iva Honsová: Co nás čeká v Ji.hlava dětem
21:30 (czech only)
– Prezentace kurátora Fascinace
– Rozhovor s Dianou Tabakov (dafilms.cz)
– Prezentace kurátora: Virtuální realita
22:30 (czech only)
– Rozhovor s producentem Zhu RIkunem o filmu Jeden říká ne (Opus Bonum)
– Rozhovor s režisérem filmu Olympiáda v Sanggyedong Kimem Dong-wonem
23:00 (czech only) / Prezentace kurátora – Průhledná krajina: Jižní Korea

Q&A / via ZOOM

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A Vytáhněte je na světlo / Take them into the ligh / Ioana Grigore, Cristian Georgescu (eng)
14:30 Q&A O koncích / On endings / Dela Cruz Lirycon (eng)
15:00 Q&A Já a vůdce sekty – současná zpráva o banalitě zla / Me and the cult leader / Sakahara Atsushi (eng)
15:30 Q&A Jak bůh hledal Karla / Vít Klusák, Filip Remunda (cze)
16:20 Q&A s Andreou Slovákovou / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s vybranými tvůrci. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the selected filmmakers.
16:20 Bitevní pole pohledem ze vzducholodi / Battlefield / Silvia Biagioni a Andrea Laudante (eng)
16:40 Binh / Ostin Fam (eng)
17:00 Lesk / Shimmer / Betty Blitz (eng)
17:30 Q&A Forenzničení / Forensickness / Galibert-Laîné Chloé (eng)
18:30 Q&A Jan Jedlička: Stopy krajiny / Traces of a Landscape / Petr Záruba, Alice Tabery (cze)
19:00 Q&A Poslední rytíři pravice / Last Knights of the Right Side / Michal Edelman (eng)
20:30 Q&A Žít vodu / Borecký Pavel (režisér), Branko Avramovski (colour grading), John Grzinich (sound and sound design), Daniel Vojtíšek (graphic design), Shadi Khries (music), Veronika Janatková (co-producer and dramaturgist) (cze)
20:00 Q&A Osobní život díry / Ondřej Vavrečka, Andrea Slováková (cze)
21:00 Q&A Už nebude žádná noc / There will be no more night / Eléonore Weber (eng)
21:30 Q&A Mikrokazeta – nejmenší kazeta, jakou jsem kdy viděl / Microcassette – The Smallest Cassette I've Ever Seen / Bezinović Igor, Ivana Pipal (eng)

Inspirační fórum

18.30–19.30 | COOL AFRIKA | Za Afriku chladnější | For Africa Cooler | STREAM CZ ▶STREAM EN ▶
20.30–21.30 | COOL AFRIKA | Imaginace ve velkém | Imagination at Scale | STREAM CZ ▶ | STREAM EN ▶

Ji.hlava dětem | Jihlava for Kids (czech only) | STREAM

9:20 Rozcvička se Sokolem v DIODu / Warming up with Sokol at DIOD
9:40 Představení denního spolumoderátora - Magda Svatoňová
10:10 Po-hádka o jazyku kryze / Fairy Argument about Language
11:20 Povídání o sklárnách v kraji Vysočina
11:40 Rozhovor o animovaném filmu
14:00 Divadlo Toy Machine - Cirkusárium
15:20 Q&A s divadelníky Toy Machine
16:00 Představení sklářských hutí z Vysočiny
16:30 Seriál MFDF Ji.hlava se představuje
17:00 V režii spolumoderátora
17:30 Čtení na pěkný večer / Reading Makes for a Fine Evening

---

Denní program / Daily program / 29. 10.

Studio Maják / Maják Studio

9:00 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids
12:30 Ji.hlava English with Will Tizard
14:00 Ji.hlava dětem / Jihlava for Kids
15:00
– Debata s režisérkou Eliškou Cílkovou a producentem Jindřichech Andršem k filmu Pripyat Piano (Česká radost)
– Rozhovor s režisérem filmu Pozorovatelna (Svědectví)
– Prezentace kurátora: Zkouška sirén
– VOX POPULI
– Debata s režisérem a kameramanem filmu Stopy krajiny: Jan Jedlička (Česká radost)
17:10
– Tereza Swadoschová: Co nás čeká v Inspiračním fóru
– Retro Ji.hlava
– Pavel Klusák: Co nás čeká v Offscreenu
18:05 Prezentace kurátora Fascinace: Exprmntl.cz
18:30 Inspirační fórum – Afrika, náš soused
19:30
– Debata k filmu Osobní život díry (Česká radost)
– Rozhovor s režisérem Andreyem Gryazevem k filmu Stavební jáma (Souhvězdí)
20:30 Prezentace kurátora: Black Cinema Matters
20:50 Iva Honsová: Co nás čeká v Ji.hlava dětem
21:05
– Debata k filmu Jak Bůh hledal Karla (Česká radost)
– Rozhovor k Masterclass s Hubertem Sauperem
– Ji.hlava Industry
– Prezentace kurátora Fascinace: Polsko
22:45 Inspirační fórum – Co hýbe Afrikou

Q&A / via ZOOM

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A Pripyat Piano / Eliška Cílková & Jindřichem Andrš
14:30 Q&A Skok / The Jump / Giedrė Žickytė
15:00 Q&A Alchymická pec / Alchemical Furnace / Adam Oľha & Jan Daňhel
15:30 Q&A Mizející / Dissipatio / Filippo Ticozzi
16:00 Q&A Exprmntl.cz / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s režiséry filmů vybraných do sekce Fascinace. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the directors of films selected for the Fascination section.
16:00 Lea Petříková – Podle čaroděje
16:15 Zbyněk Baladrán – Katastrofa
16:30 Kryštof Brůha – Resonare De INTER Solaris
16:45 Anežka Horová – Edible Water Bottles
17:00 Vladimír Turner – 14,4V17.11.
16:30 Q&A Pozorovatelna / The Viewing booth / Ra'anan Alexandrowicz
17:30 Q&A Otčiny / Motherlands / Gabriel Babsi
18:30 Q&A Epicentro / Hubert Sauper
19:00 Q&A Příkop Finfinnee / Rift Finfinnee / Daniel Kötter
19:30 Q&A Mezi námi / Between us / Dorota Proba
20:00 Q&A Krajina Zero / Landscape zero / Bruno Pavic
20:30 Q&A Český žurnál: Vojna Ztohoven / Czech Journal: Vojna Ztohoven  / Petra Nesvačilová, David Čálek + Martin Leskovjan, Roman Týc, Matěj Hájek
21:00 Q&A Stavební jáma / Foundation Pit / Pit Andrey Gryazev

Inspirační fórum

18.30–19.30 | COOL AFRIKA | Afrika, náš soused | Africa, Our Neighbour
20.30–21.30 | COOL AFRIKA | Co hýbe Afrikou | What Moves Africa

Studio Jihlava dětem | STREAM

9:20 - 9:50 Rozcvička se Sokolem v DIODu / Warming up with Sokol at DIOD
9:50 - 10:00 Představení denního spolumoderátora
10:10 - 11:10 Po-hádka o jídle a zemi / Debate about food and land
11:10 - 12:00 Rozhovory se spolumoderátory a hosty
11:40 - 12:10 Rozhovor s Martinem Loužeckým ze Skate World Better
13:30 - 14:00 Výtvarná dílna Semitam - Q&A
14:00 - 15:00 Anička a letadýlko - Kill Will
15:00 - 15:50 Střípky
15:50 - 16:20 Workshop DidaDiv
16:30 - 17:00 Seriál MFDF Ji.hlava se představuje: Tereza Swadoschová – Inspirační fórum
17:00 - 17:30 V režii spolumoderátora
17:30 - 17:50 Čtení na pěkný večer

---

Denní program / Daily program / 28. 10.

Studio Maják / Maják Studio

9:00–12:30 Jihlava Dětem / Jihlava for Kids
12:30–13:40 Ji.hlava English with Will Tizard
13:40–14:00 Haruna Honcoop – Rozhovor s producentem filmu Jeden říká ne Zhu Rikunem (Opus Bonum) / Interview with the producer Zhu Rikun of One Says No (Opus Bonum)
14:00–15:00 Ji.hlava dětem / Jihlava for Kids
15:00
- Debata s režiséry filmu Alchymická pec (Adam Oľha, Jan Daňhel) / Debate with the directors of the film Alchemical Furnace (Adam Oľha, Jan Daňhel)
- Prezentace kurátora – Fascinace 1.blok / Curator's presentation – Fascination Block 1
- Rozhovor s režisérem filmu Návrat domů - Marina Abramovic a její děti / Interview with director of Homecoming – Marina Abramovic and Her Children
- Pavel Klusák: Co nás čeká v Offscreenu
- Retro Ji.hlava
17:00 Tereza Swadoschová: Co nás čeká v Inspiračním fóru + Rozhovor k Masterclass s Robertem Minervinim
18:15 VOX POPULI
18:30 Inspirační fórum – ZEMĚ DÍLO: Zelená přestavba Evropy: zůstane Česko na periferii?
19:30 Rozhovor s Petrou Nesvačilovou a členy skupiny Ztohoven
20:25
- Petra Nesvačilová – Jan Rousek: Do historie
- Greta Stocklassa – Rozhovor s režisérkou Maria Finitzo k filmu Dilema touhy
- Prezentace kurátora – Průhledná krajina: Jižní Korea 1. blok
22:20
- Offscreen – Petr Válek v továrně: Music for Ji.hlava
- Offscreen – NotTheSameColour (Rakousko)

Q&A

Upozorňujeme diváky diskuzí, že vznesením dotazu pomocí funkce "Raise hand" (možnost zeptat se živě skrze mikrofon) se Váš hlas stává součástí video záznamu, který bude k online zhlédnutí po celou dobu trvání festivalu. Děkujeme za pochopení.

14:00 Q&A Kampaň proti klimatu / The campaign against the climate / Q&A s režisérem filmu Kampaň proti klimatu Madsem Ellesøe / Q&A with the director of The campaign against the Climate Madsem Ellesøe
15:30 Q&A Vlastní domov / Home of one's own / Q&A s tvůrci filmu Home of one´s own (Ruba Atiyeh, Sandra Fatte, Noor Alkadhimi, Haneen Nakouzi, Hadi Ibrahim) / Q&A with the creators of Home of one's own (Ruba Atiyeh, Sandra Fatte, Noor Alkadhimi, Haneen Nakouzi, Hadi Ibrahim)
16:00 Q&A Fascinace / Fascinations / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s režiséry filmů vybraných do sekce Fascinace / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the directors of films selected for the Fascination section
- 16:00-16:15 Jacques Perconte – Před zhroucením Mont Blancu (Before the Collapse of Mont Blanc)
- 16:15-16:30 Roger Horn – Dovolená u moře nadvlády (Holiday in the Sea of Supremacy)
- 16:30-16:45 Antonin De Bemels (Humus)
- 16:45-17:00 Tetsuya Maruyama – Význam mezer (Shashin no ma)
- 17:00-17:15 Yoshiki Nishimura – Drahá Daisy (Dear Daisy)
16:30 Q&A Návrat domů - Marina Abramovic a její děti / Homecoming - Marina Abramovic and Her Children / Q&A s režisérem filmu Homecoming - Marina Abramovic and Her Children Borisem Miljkovicem
17:30 Q&A Naproti sobě / Us Against Us / Q&A s režisérkou filmu Us Against Us Androu Tarara / Q&A with the director of the film Us Against Us Andra Tarara
18:00 Q&A Dilema touhy / The dilemma of desire / Q&A s režisérkou filmu The Dilemma of Desire Mariou Finitzo / Q&A with the director of The Dilemma of Desire Maria Finitzo
18:30 Q&A Nová šichta / New Shift / Q&A s tvůrci filmu Nová šichta (Jindřich Andrš, Tomáš Hisem) / Q&A with the filmmakers of the film New Shift (Jindřich Andrš, Tomáš Hisem)
19:00 Q&A Jeden říká ne / One says no / Q&A s tvůrci filmu One Says No (Rikun Zhu, Dayong Zhao) / Q&A with the filmmakers of One Says No (Rikun Zhu, Dayong Zhao)

Masterclass

20:30 Masterclass Roberto Minervini

Offscreen

19:00–20:00 Karel Veselý, Miloš Hroch: Všechny kočky jsou šedé / All cats are grey | ZOOM

Inspirační fórum / Inspiration Forum

18.30–19.30
ZEMĚ DÍLO | Zelená přestavba Evropy: zůstane Česko na periferii?
AGRI-CULTURE | Europe’s Green Restoration: Will Czechia Remain a Periphery?
20.30–21.30
V RYTMU ALGORITMŮ | Data jako surovina 21. století
IN THE RHYTHM OF ALGORITHM | Data as the 21st Century’s Most Valuable Commodity

Studio Jihlava dětem | Ji.hlava for Kids Studio | STREAM

9:20 - 9:50 Rozcvička se Sokolem v DIODu / Warming up with Sokol at DIOD
10:10 - 11:10 Po-hádka o jídle a zemi / Debate about food and land
13:50 - 15:00 Divadlo Studna – Pyšná princezna / Studna Theater - Proud Princess
15:00 - 15:30 Rozhovor s divadelníky / Interview with actors
15:40 - 16:30 Střípky
16:30 - 17:00 Seriál MFDF Ji.hlava se představuje: Marek Hovorka
17:00 - 17:30 V režii spolumoderátora
17:30 - 17:50 Čtení na pěkný večer

---

Denní program / Daily program / 27. 10.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt