26th Ji.hlava International Documentary Film Festival

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspiration Forum
Alternative truth

Alternative truth

director: Kristýna Pěničková
country: Czech Republic
year: 2021
running time: 8 min.

synopsis

We focused on the term: Alternative Truth. It is a term that was included in The Urban dictionary in 2017 and is now becoming one of the commonly used, often in the context of the ongoing pandemic. With the expansion of various information channels, human perception, and the subsequent need for our own interpretation of what we consider to be the truth are also expanding. More than before, people ask questions such as: “Is there one truth?“ and “How can one think that?“
Our documentary is built around these questions."
 

(director's text)biography

Alžbětě Petrův je 22 let, vystudovala francouzské GJN a poté se věnovala restaurování. Ráda propojuje umění a vědecké poznatky. V minulosti pracovala se sociálními problematikami, zejména v evropském prostředí. Ráda pracuje nejen s teoretickými poznatky, ale i s lidskými vjemy, které mohou tyto poznatky umocnit. Zabývá se kvalitativním výzkumem. Momentálně směřuje svou tvorbu zejména k vizuální antropologii- etnografickému filmu a digitální antropologii. Snaží se spojit svůj výzkum s uměleckými prvky.
 
Kristýně Pěničkové je 21 let a odjakživa měla potřebu se vyjadřovat, nejprve především tancem a herectvím. Studuje produktový design, který ji nabízí další možnosti projevu, zase jinými způsoby. Z posledních let má zkušenost s natáčením studentských filmů. Zajímají ji lidi, ráda poznává jejich osobnost a povahu. Pozoruje dění kolem sebe, fungování společnosti, okolí, světa. Tvorbou dokumentu v posledních měsících našla prostředek, jak své postřehy a poznatky ztvárnit audiovizuálně.
 

more about film

director: Kristýna Pěničková
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy